همه چیز درباره جراحی بینی

تزریق ژل راهی امن برای رسیدن به زیبایی
1398-08-11
دکتر خوب برای پروتز چانه
1398-08-11

همه چیز درباره جراحی بینی

Contents

همه چیز درباره جراحی بینی

اگر بخواهیم ایران را سرمدار یکی از جراحی های زیبایی بدانیم قطعا آن، جراحی بینی است. امروزه بسیاری از متقاضیان جراحی بینی از سراسر دنیا به ایران آمده و جراحی بینی خود را به دست پزشکان نامی ایران می سپارند. اما اینکه چرا ایران مهد جراحی رینوپلاستی شناخته شده است، موضوعی فرهنگی اجتماعی و چه بسا موضوعی فرافرهنگی است که پرداختن به آن در این مقال نمی گنجد، گرچه بحثی قابل تامل است.

از مبحث سرامدی ایران به عنوان کشوری با بیشترین جراحی های زیبایی که بگذریم، به جراحی بینی به صورت خاص خواهیم پرداخت و به سوالاتی نظیر انواع جراحی بینی، مراقبت پس از آن و هزینه این جراحی فراگیر می پردازیم.

در ادامه برای پاسخ این سوالات با دکتر ونون آصفی متخصص گوش و حلق و بینی همراه خواهید بود:

جراحی بینی

جراحی بینی نوعی از هزاران جراحی پرطرفدار است که افراد به قصد کوچک کردن بینی و برطرف کردن نواقص آن به پزشک مراجعه می کنند. در برخی مواقع مراجعه برای جراحی بینی حکم درمانی داشته مثل جراحی بینی به دلیل انحراف بینی ، اختلال تنفسی و مشکلاتی از این قبیل، همچنین ممکن است جراحی بینی به دلیل درخواست مراجعه کننده برای ایجاد زیبایی انجام شود. هر کدام از این نوع جراحی ها باید با رعایت اصول و قوانینی همراه باشد، تا پس از جراحی افراد با مشکلات تنفسی رو به رو نشوند.

انواع جراحی بینی

هر کدام از دلایل جراحی بینی می تواند روشی را برای جراحی تعیین کند از جمله :

جراحی بینی باز

جراحی بینی بسته

این دو جراحی بر حسب نوع برش از یکدیگر تفکیک داده می شوند. به این صورت که در جراحی بینی بسته برشی که در وسط پره بینی ایجاد می شود وجود ندارد. اما به لحاظ نتیجهه دهی مثبت جراحی بینی باز نسبت به جراحی بینی ارجحیت دارد.  با این حال استفاده از هرکدام از این روش ها با توجه به مهارات پزشک در هر نوع مشخص می شود، البته توجه به تقاضای بیمار و انتخاب روش مناسب برای او نیز در به کارگیری هر یک از این روش ها تاثیر گذار است. در مواقعی به دلیل نوع بینی بیمار به این معنا که بینی گوشتی باشد و یا بینی استخوانی جراح روشی را که نتیجدهی مطلوب تری داشته انتخاب می کند.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی جهت انجام  جراحی بینی  با دکتر ونون آصفی متخصص جراحی پلاستیک،  با شماره 36266644 071 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بینی آنچه نتیجه را باب میل بیمار می کند، مراقبت های بعد از جراحی بینی است. این مراقبت ها به قدری مهم هستند که بی توجهی به آن می تواند ایده آل های شخص را برای داشتن بینی زیبا تخریب کند. بنابراین در صورت انجام این جراحی به نکات مراقبت پس از آن توجه کنید:

  • پر واضح است که تا چند روز پس از جراحی بینی نباید از مواد غذایی استفاده کرد که احتیاج به جا به جایی زیاد لب ها نداشته باشد.
  • در هنگام خواب می بایست سر را مقداری بالا تر از بدن قرار دهید.
  • برای کم شدن میزان تورم و کبودی ناشی از آن می توانید تا 48 ساعت از کمپرس آب یخ استفاده کنید.
  • گچی که روی بینی قرار دارد پس از  7 تا 10 روز سپری شدن از جراحی برداشته خواهد شد.
  • شاید با برداشتن گچ بینی تصور کنید بینی تان تغییرات اساسی کرده و بسیار ورم دارد. اما باید بدانید نتایج اصلی تا 6 الی 12 ماه پس از جراحی ادامه خواهد داشت.
  • اگر از عینک استفاده می کنید در صورت برداشتن گچ از قرار دادن آن روی بینی به مدت 3 هفته بپرهیزید.
  • از ورزش های سخت و دارای فعالیت زیاد اجتناب کنید.
  • سعی کنید بعد از جراحی بینی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت 8 ماه خودداری کنید.
  • اگر حس می کنید که نسبت به نوک بینی تان بی حس هستید، نگران نباشید چراکه این حس بعد از سپری شدن چند هفته از بین خواهد رفت.

هزینه جراحی بینی

از جمله موضوعات مهم در جراحی بینی بحث هزینه های این جراحی است. بهتر است گول تبلیغات کم هزینه را نخورید و در پی بهترین جراح بینی باشید . دانستن این نکته الزامی است که استفاده از بیمه برای جراحی بینی مختص به جراحی های درمانی بوده و جراحی های زیبایی مشمول استفاده از بیمه نخواهند بود. هزینه های جراحی بینی بسته به تخصص جراح، نوع جراحی و بیمارستانی که در آن جراحی انجام می شود متفاوت خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =