جراحی همزمان انحراف بینی و زیبایی

تزریق چربی
هزینه تزریق چربی صورت چقدر است؟
1398-10-10
آیا هزینه جراحی بینی گوشتی بیشتر است؟
1398-10-10

جراحی همزمان انحراف بینی و زیبایی

جراحی انحراف بینی

Contents

جراحی انحراف بینی و زیبایی

زمانی که اسم جراحی بینی به میان می آید، ناخودآگاه عمل زیبایی بینی در ذهن تداعی خواهد شد، ولی افرادی هستند که هدفشان از جراحی بینی، بحث درمانی آن نیز می باشد. بله درست است؛ کسانی که به اصطلاح دارای انحراف بینی یا پولیپ هستند. در این نوشته قصد داریم به موضوع جراحی همزمان انحراف بینی و زیبایی بپردازیم. با ما همراه باشید؛
قبل از توضیح در مورد جراحی انحراف بینی و زیبایی بهتر است بگوییم که اصل داستان انحراف بینی چیست؟ و جراحی انحراف بینی چگونه باعث بهبود تنفس و در نهایت درمان بیمار خواهد شد.

انحراف بینی

انحراف بینی وضعیتی است که در آن، سپتوم بینی (استخوان و غضروفی که حفره ی بینی را به نصف تقسیم می کند) به طور قابل توجهی دارای انحراف است و باعث دشواری در عملکرد تنفس می شود. در حقیقت، برآوردها حاکی از آن است که 80٪ از افراد، به طور نا آگاهانه، دارای انحراف سپتوم هستند، ولی تنها عدم تعادل شدید باعث مشکلات قابل توجهی در تنفس می شود و به درمان نیاز دارد.

علل انحراف بینی

بعضی از افراد با سپتوم انحرافی متولد می شوند و افراد دیگر ممکن است بعد از آسیب دیدگی بینی، به سپتوم انحرافی مبتلا می شوند.

سپتورینوپلاستی

علائم انحراف بینی

شایع ترین علامت یک سپتوم انحرافی، گرفتگی بینی است که یک طرف بینی از طرف دیگر به همراه مشکل تنفس، احتقان بیشتری دارد. عفونت های مکرر سینوس نیز می تواند نشانه ای از سپتوم انحراف یافته باشد. علائم دیگر شامل:
• آبریزش بینی
• درد صورت
• سردرد
• صدای سوت‌مانند درهنگام دم یا بازدم
• تنفس با صدای بلند و خروپف در هنگام خواب
یک سپتوم منحرف نیز ممکن است باعث بروز آپنه خواب شود، یک وضعیت خطرناک که فرد در طی خواب نفس کشیدن را متوقف می کند.

درمان سپتوم انحرافی

بعضی اوقات علائم انحراف بینی با داروها تسکین می یابد. اگر دارو به تنهایی نتیجه بخش نباشد، ممکن است یک عمل جراحی به نام سپتوپلاستی برای ترمیم سپتوم کج و بهبود تنفس لازم باشد.

جراحی انحراف بینی

در حین سپتوپلاستی، جراح برش کوچکی را در سپتوم ایجاد می کند و سپس مخاط سپتوم از دو طرف آزاد می شود، سپس با روش های موازی و بخیه، سپتوم به خط وسط کشیده می شود. در مرحله ی آخر دو طرف سپتوم بخیه و Splint و تامپون قدامی گذاشته می شود.
بعضی اوقات، برای بهبود ظاهر بینی، جراحی زیبایی بینی با سپتوپلاستی ترکیب می شود و این روش سپتورینوپلاستی نامیده می شود.

سپتورینوپلاستی

این روش شامل جراحی بر روی استخوان ها و غضروف هایی است که به بینی شکل و ساختار می دهد و انحراف سپتوم را از بین می برد. سپتورینوپلاستی مضاف بر تغییر فرم بینی و زیبایی آن، هرگونه مشکل تنفسی و انسداد بینی را نیز اصلاح می کند.

مزایای جراحی سپتورینوپلاستی

با توجه به این که انحراف باعث مشکلات زیادی برای فرد خواهد شد، قطعاً عمل سپتورینوپلاستی می تواند مزایای قابل توجهی را برای فرد داشته باشد. به همین دلیل اکثر متخصصان این عمل جراحی را برای کسانی که میل به زیبایی بینی و همچنین درمان سپتوم دارند، توصیه میکنند. مزایای جراحی سپتورینوپلاستی شامل موارد ذیل می باشد؛
• ایجاد تعادل در فرم صورت و بینی
• بهبود مشکلات تنفسی که ناشی از انحراف و انسداد تیغه سپتوم باشد
• رفع انحرافات بینی و پلیپ
• رفع اختلالات خواب مانند خروپف و آپنه
• افزایش اعتماد بنفس و تجسم ذهنی بهتراز ظاهر صورت

مدت زمان انجام عمل سپتورینوپلاستی چقدر است؟

به طور معمول انجام این پروسه جراحی به مدت زمان زیادی نیاز ندارد و اگر جراح متخصص، دارای تجربه بالا باشد، به راحتی ظرف مدت ۱ تا ۲ ساعت عمل را انجام داده و مشکل بیمار را به کلی حل می کند.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی جهت انجام  جراحی بینی  با دکتر ونون آصفی متخصص جراحی پلاستیک،  با شماره 36266644 071 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

مدت زمان بهبودی پس از سپتورینوپلاستی

برای جلوگیری از بروز عفونت یا به هم ریختن فرم بینی، اغلب جراحان بعد از عمل از چند سانتی متر تامپون حاوی پماد تتراسیکلین استفاده می کنند. این تامپون نباید برای مدت زمان زیادی در بینی باقی بماند و معمولاً باید چند روز پس از عمل جراحی برداشته شود.
یکی از رایج ترین مشکلات پس از انجام این عمل بروز عفونت است. بنابراین لازم است خود را به شدت در برابر سرماخوردگی و بروز عفونت مصون نگه دارید.
پس از یک هفته کمابیش می توانید به روال عادی و فعالیت های روزمره زندگی خود بازگردید. البته برای انجم تمام کارهایی که پیش از عمل انجام می دادید نیازمند مدت زمان بیشتری هستید.

خلاصه

در پایان لازم به ذکر است، یکی از موارد قابل توجه برای انجام این جراحی انتخاب جراح مناسب و متخصص می باشد و توصیه می شود برای انجام سپتورینوپلاستی، به دنبال بهترین متخصص گوش و حلق و بینی باشید.
دکتر ونون آصفی از بهترین متخصصین گوش و حلق و بینی و یکی از بهترین جراحان بینی در شیراز می باشد. ایشان با چندین سال سابقه کاری در این زمینه از متخصصین حرفه ای کشورمان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + هفده =