جراحی انحراف بینی

جراحی زیبایی بینی
جراح بینی خوب در شیراز
1398-07-06
زیبایی چهره با پروتز گونه 
1398-07-06

جراحی انحراف بینی

Contents

جراحی انحراف بینی

اغلب چیزی که با جراحی بینی تداعی می شود، جراحی زیبایی بینی است. گروهی از افراد هستند که به علت های درمانی به متخصصین جراحی بینی مراجعه کرده و تصمیم به جراحی زیبایی ندارند و در مقابل گروهی نیز به بهانه جراحی درمانی بینی خواهان جراحی زیبایی نیز هستند.

انحراف بینی از جمله علت هایی است که افراد را برای انجام جراحی بینی ترغیب می کند. این دسته از بیماران می توانند علاوه بر درمان این انحراف جراحی زیبای یبنی را به لحاظ جراحی مکمل انجام دهند.

در این مقاله با توجه به توضیحات متخصص جراحی پلاستیک، ونون آصفی به بررسی این نوع از جراحی بینی می پردازیم:

انحراف بینی چیست؟

اولین ساختار و یا مهمترین ساختار بینی را استخوان بینی تشکیل می دهد. علاوه بر این استخوان بینی دارای دو غضروف در بالا و دو غضروف در پایین است. غضروفی دیگر در بینی وجود دارد که موضوع این مقاله حول محور تغییرات آن می چرخد.این غضروف بزرگ روی خط بینی قرار د اشته که به نام سپتوم و یا تیغه بینی معروف است.

قطعا تا به الان متوجه شده اید که انحراف بینی در کدام یک از غضروف های بینی رخ می دهد. غضروف بزرگ وسط بینی یا همان سپتوم می تواند به علت های مخاتلف دچار انحراف شده که انحراف بینی را در پی خواهد داشت.

عارضه انحراف بینی اغلب موجب مشکلات تنفسی در افر اد می شود، که قریب به اتفاق آن ها به همین دلیل برای جراحی مراجعه می کنند. البته که ظاهر این نوع از بینی ها هم می تواند نقطه ترغیب افراد برای جراحی بینی باشد.

دلایل انحراف بینی

اغلب افرادی که دچار انحراف بینی هستند به دلایل زیر این عارضه برایشان اتفاق افتاده است:

 • انحراف بینی مادرزادی ( به علت فشارهای زایمان و یا تنگی رحم مادر )
 • ضربه به بینی
 • کج شدن بینی در فرایند رشد
 • جراحی بینی

معاینه برای جراحی انحراف بینی

پرداختن به این موضوع از این جهت حائز اهمیت است که ممکن است انحراف بینی در ظاهر بینی نمایان نباشد و تنها به علت داشتن برخی مشکلات تنفسی فرد به جراح مراجعه کند و جراح با معاینه بینی متوجه انحراف داخلی آن شود. بنابراین انحراف بینی می تواند مشهود نبوده و در قسمت داخلی بین ایجاد شده باشد.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی جهت انجام  جراحی انحراف بینی  با دکتر ونون آصفی متخصص جراحی پلاستیک،  با شماره 36266644 071 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

علائم انحراف بینی

اگر از نظر ظاهری انحراف بینی نداشته ولی علائم زیر را دارید احتمال می رود که داری انحراف بینی داخلی باشید:

 • خرو پف
 • خشکی دهان
 • اختلالات تنفسی
 • اختلالات بویایی
 • خونریزی بینی
 • آبریزش بینی
 • ایجاد گرفتگی در یک طرف بینی

جراحی انحراف بینی چگونه است؟

برای جراحی انحارف بینی برشی در قسمت انحراف ایجاد کرده و سپس قسمت منحرف شده راصلاح می کنند

هزینه جراحی انحراف بینی

همانطور که می دانید جراحی ها زیبایی مشمول استفاده از بیمه نیستند در صورتی که جراحی های درمانی از این مزیت برخوردارند. البته باید توجه داتشه باشید اگر متقاضی جراحی انحراف بینی همراه با جراحی زیبایی هستید، بهتر است از پوشش دهی بیمه در این نوع از جراحی های مکمل اطمیتنان حاصل کنید. اما نکته قابل توجه انتخاب بهترین جراح بینی است، که باید در اولویت تصمیم گیری ها قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 12 =