بعد از تزریق ژل لب چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

جراحی لیفت صورت
بهترین جراح لیفت صورت
1398-09-11
جراحی زیبایی بینی
عوارض جراحی بینی
1398-09-11

بعد از تزریق ژل لب چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

Contents

تزریق ژل لب

نحوه تزریق ژل لب، نوع ژل، نتیجه بعد از تزریق و … مسائلی هستند که ذهن خواستاران انجام این روش زیبایی پر طرفدار را درگیر کرده است. ما در این نوشته علاوه بر توضیح در باره ی این موارد باید به رعایت نکاتی بعد از تزریق ژل لب اشاره کنیم. زیرا انجام این مهم باعث تأثیر بسزایی در حاصل شدن نتیجه مطلوب شما دارد. پس با ما همراه باشید.

انواع پرکننده های پوستی

انواع مختلفی از پرکننده های پوستی وجود دارد که قابل تزریق در لب و اطراف آن هستند. اما رایج ترین پرکننده ها امروزه محصولاتی اند که حاوی موادی شبیه به هیالورونیک اسید هستند. هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی است که در بدن یافت می شود و به افزایش حجم لب کمک می کند.
کلاژن زمانی یکی از رایج ترین پر کننده های پوستی بود که امروزه به دلیل ایمن بودن و ماندگار بودن هیالورونیک اسید، کمتر به کار می رود.
مضاف بر این ها تزریق چربی و ایمپلنت روش های دیگری برای حجیم کردن لب ها می باشند که امروزه به دلیل بروز نتایج متغیر و ریسک بالا، خیلی مورد استفاده قرار نمی گیرند.

قبل از تزریق ژل لب

حتی اگر این نوع درمان های زیبایی شامل جراحی یا آسیب های جدی نباشد، نیاز به آمادگی بیماران برای انجام این روش خواهد بود. برای اطمینان از اینکه از بهترین نتیجه ممکن برخوردار باشید، یک قرار مشاوره با یک متخصص پوست تعیین کنید و سؤالاتی را که ممکن است در مورد درمان داشته باشید، از او بپرسید. آن نتیجه ای را که می خواهید بعد از عمل به دست آورید شرح دهید تا جراح بتواند بهترین ژل پر کننده لب و روش تزریق را برای شما انتخاب کند.
به طور کلی افرادی که قرار است تحت عمل تزریق ژل قرار گیرند، باید از داروهای رقیق کننده خون، الکل، آسپرین یا ایبوپروفن و روغن ماهی چند روز یا حتی چند هفته قبل از درمان خودداری کنند، تا از خطر عوارض جانبی احتمالی جلوگیری شود. همچنین، شما نباید در طی تزریق آرایش داشته باشید و باید قبل و بعد از درمان های تزریق لب، بدن را به طور مناسب آبرسانی کنید. در بیشتر موارد، قبل از تزریق آزمایش خاصی لازم نیست. اما، افرادی که دارای حساسیت خاصی هستند، یا در اطراف نقاط تزریق عفونت یا التهاب دارند، نامزد های مناسبی برای این نوع درمان نمی باشند. به زنانی که باردار هستند و یا شیر می دهند، یا افرادی که از دیابت رنج می برند نیز توصیه نمی شود چنین رویه هایی را پشت سر بگذارند.

نحوه تزریق ژل لب

در مورده نحوه ی تزریق ژل لب می توان گفت پزشک شما باید شناخت دقیق از نوع پوست، برآمدگی احتمالی، در نظر گرفتن وضعیت انسداد بیمار و اجزای صورت وی داشته باشد و به تکنیک این روش که شامل محل مناسب، مقدار تزریق و قرار دادن این مواد در لایه های‌ مناسب پوستی است کاملاً آشنا باشد.
تزریق ژل لب در بافت زیر جلدی سطحی صورت می گیرد. حجم دهی جسم لب را نیز می توان با تزریق در نواحی‌ ای که نیازمند افزایش حجم هستند بهبود بخشید. بعد از تزریق ژل ماساژ توسط پزشک به پخش شدن یکنواخت ژل کمک خواهد کرد.
لمس کردن بعد از تزریق در ورمیلیون بسیار مهم است تا مشخص شود ژل تا کجا وارد شده است و نواحی بدون ژل مشخص گردند.
تشخیص مقدار ژل نیز بسیار حائز اهمیت است زیرا تزریق بیش از حد باعث می شود لب ها غیر طبیعی و اغراق شده به نظر برسند.

بعد از تزریق ژل لب

عموماً بعد از تزریق ژل لب نیاز به مراقبت خاصی نیست و فرد می تواند بالافاصله کارهای روزانه خود را از سر بگیرد اما باید توجه نمایید که از دستکاری لب ها خودداری کنید زیرا باعث تغییر حالت ژل می شود.
بعد از تزریق ممکن است به جلسه های ترمیم احتیلج داشته باشید، جلسات ترمیم معمولاً کوتاهتر و ارزانتر است زیرا به مقدار کمتری از پرکننده احتیاج دارند.
در حالی که تزریق لب یک روش غیر جراحی می باشد، ممکن است منجر به کبودی خفیف، تورم، حساسیت و قرمزی در اطراف محل تزریق شود. این عوارض جانبی موقتی هستند و باید طی چند ساعت یا چند روز فروکش کنند. اگر این اتفاق نیفتد، حتماً به پزشک خود مراجعه کنید.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی جهت انجام  تزریق ژل   با دکتر ونون آصفی متخصص جراحی پلاستیک،  با شماره 36266644 071 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

نحوه شستن صورت بعد از تزریق ژل لب

به صورت کلی بعد از تزریق ژل در هر ناحیه ای، می باست تا 24 ساعت اولیه آب با ناحیه ی تحت درمان تماسی نداشته باشد. اگر تصمیم به شستشوی صورت دارید باید حتماً مراقب باشید، آب به محلی که ژل تزریق شده برخورد نکند تا زمانی که ژل منسجم شود و باعث جا به جایی یا تغییر حالت نگردد.

اگر نتایج به دست آمده را دوست ندارید چه می کنید؟

اگر از تأثیرات درمانی و ظاهر جدید لبهای خود راضی نیستید و یا از ظاهر جدید خود در بعضی از مواقع خسته شده اید، نگران نباشید. این مشکل را می توان سریعاً، با یک قرار ملاقات پیگیری کرد. اگر از پرکننده های لب هیالورونیک اسید یا سایر ایمپلنت های موقتی و تخریب پذیر استفاده کرده اید، می توانید صبر کنید تا اثر آنها خنثی شود. این اتفاق چند ماه بعد از عمل اتفاق می افتد. اگر می خواهید بلافاصله به ظاهر قدیمی خود بازگردید، پزشک تزریقی به لب های شما انجام می دهد که باعث پر شدن فیبر صورت و تخریب ژل می شود، حتی اگر این ماده نیمه دائمی یا دائمی باشد.

خلاصه
این روزها تزریق ژل به دلیل راحتی انجام آن و نتیجه دهی زود هنگام، یکی از روش های پرطرفدار است. پس اگرشما هم قصد انجام تزریق ژل لب را دارید، به خاطر داشته باشید که حتماً از نوع ماده ی تزریق شده آگاهی داشته باشید. از پزشک متخصص خود بخواهید برای شما توضیح دهد که از چه نوع ژل استفاده خواهد کرد، زمان ماندگاری آن چه مدت است و چه عوارض احتمالی وجود خواهد داشت. تزریق ژل لب، یک روش معمول زیبایی است اما نیاز به تخصص دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =