مراقبت های بعد از جراحی بینی

جراح بینی گوشتی در شیراز
1398-06-23
جراحی پلک
جراحی بلفاروپلاستی
1398-06-23

مراقبت های بعد از جراحی بینی

Contents

مراقبت های بعد از جراحی بینی

در اکثر جراحی های زیبایی علاوه بر مهارت پزشکی که جراحی را انجام می دهد مراقبت های بعد از عمل نیز می تواند نتیجه عمل را تحت تاثیر خود قرار دهد. ممکن است با وجود جراحی موفقیت آمیز بعد از مدتی افراد آن نتیجه ای را که متصور بودند دریافت نکنند و به فکر جراحی مجدد بر آیند. اما آیا راه حل جراحی مجدد است؟ آیا با جراحی مجدد می توان به نتایج ایده آل رسید؟ پاسخ این سوالات بستگی به میزان مراقبت های بعد از جراحی خواهد داشت. و جراحی مجدد با وجود رعایت نکردن برخی نکات همان نتیجه قبل را ایجاد خواهد کرد. یکی از جراحی هایی که مراقبت های بعد از آن به اندازه خود جراحی اهمیت دارد جراحی بینی و یا همان جراحی رینوپلاستی است. در این جراحی مراقبت های بعد از جراحی بسیار حائز اهمیت بوده و ایده آل بودن نیتجه را به دنبال خواهد داشت.

در ادامه با توجه به توضیحات ونون آصفی متخصص جراحی پلاستیک نکاتی که بعد از جراحی بینی با ید عایت کرد را بررسی خواهیم کرد:

مراقبت های بعد از جراحی رینوپلاستی

در ابتدا باید توجه داشته باشید که خونریزی تا دو روز پس از جراحی بینی طبیعی بوده و جای نگرانی نیست. اما اگر خونریزی بیشتر از این مدت طول کشید نشانه ای غیر طبیعی بوده و باید به جراح خود مراجعه کنید.

اما از مراقبت های مهم بعد از جراحی بینی می توان موارد زیر را نام برد:

خوابیدن بعد از جراحی بینی

برای جلوگیری از لخته شدن خون و همچنین ایجاد ورم و کبودی باید تا یک هفته پس از جراحی به پشت خوابیده و سر را کمی به سمت بالا نگه دارید. قطعا این یک هفته برای کسانی که هنگام خوابیدن به پهلو می خوابند به سختی خواهد گذشت.

نحوه استحمام و شست و شوی صورت بعد ازجراحی بینی

اولین پیشنهاد در این مورد استحمام قبل از جراحی است، چرا که در این صورت می توانید تا چند روز دغدغه حمام رفتن نداشته باشید. اما چنانچه نیاز به حمام کردن داشتید باید توجه کنید که به دلیل مصرف مسکن، حتما از فردی در این کار کمک بگیرید تا در حمام مراقب شما باشد. نکته بعدی در این زمینه استحمام با آب ولرم بوده، چراکه آب گرم باعث ایجاد سرگیجه خواهد شد. سعی کنید سررا تا  حد امکان پایین نگه ندارید و از خیس شدن گچ بینی جلوگیری کنید. خیس شدن گچ باعث از بین رفتن چسبندگی گچ به بینی شده و ورم بینی را ماندگار تر خواهد کرد.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی جهت انجام  جراحی بینی  با دکتر ونون آصفی متخصص جراحی پلاستیک،  با شماره 36266644 071 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

نوع خوراک بعد از جراحی بینی

به دلیل احتمال یبوست بعد از جراحی بینی بهتر است از غذاهای آبکی مثل سوپ استفاده کنید.

مدت زمان استفاده از چسب بینی

چسب زدن بینی یکی از مهمترین اقدامات بعد از جراحی بینی است که اکثر ما در افرادی که این جراحی را انجام داده اند می بینیم. باید توجه داشته باشید که چسب بینی موجب می شود که پوست به غضروف بچسبد و این از مهمترین تاثیرات آن است، لذا استفاده از چسب بینی به مدت 6 ماه می تواند موثر باشد و پس از آن به علت شکل گرفتن بینی تاثیری نخواهد داشت.

خطرات احتمالی بعد از جراحی بینی

لازم به ذکر است که میزان خطرات این جراحی می تواند با انتخاب بهترین جراح بینی به حداقل برسد. بنابراین قبل از جراحی به این نکته توجه کنید. اما از آنجایی که این جراحی تاثیر به سزایی روی چهره افراد دارد از ابتدای جراحی تا  مراقبت پس از آن می تواند نتیجه جراحی را تاثیر قرار دهد. با این وجود در مواقعی ممکن است خطرات احتمالی ای به وجود آید که دراین صورت باید به جراح خود مراجعه کنید:

از جمله این خطرات عبارت اند از:

  • خونریزی بینی
  • ایجاد عفونت
  • ماندگاری زخم
  • پاره شدن مویرگ ها
  • از بین رفتن حس در نوک بینی
  • هماتوم سپتوم بینی

دیدگاه ها بسته شده است